Kādas ir ledus vannu priekšrocības?

Kādas ir ledus vannu priekšrocības?

Ledus vannas priekšrocības cilvēkiem, kuri dzīvo aktīvi vai nodarbojas ar sportu, var būt lieliski, ja procedūra tiek veikta pareizi. Bet pirms šīs tehnikas uzsākšanas ir svarīgi to zināt.

Sportisti un fitnesa entuziasti pēc treniņa bieži izvēlas ledus vannu.

Šo metodi sauc arī par aukstā ūdens iegremdēšanu vai krioterapiju. Tiek uzskatīts, ka 10–15 minūtes ūdenī 10–15°C temperatūrā pēc intensīva treniņa vai sacensībām palīdz mazināt muskuļu iekaisumu un sāpes.

5 ledus vannu priekšrocības

Ja apsverat iespēju izmantot ledus vannu, jums var rasties jautājums, kādi ir ieguvumi.

Pozitīvi ir tas, ka ledus vanna var būt noderīga, īpaši cilvēkiem, kuri aktīvi nodarbojas ar sportu vai fiziskām aktivitātēm.

Atvieglo muskuļu sāpes

Pēc Gārdnera domām, viena no svarīgākajām ledus vannas priekšrocībām ir tās spēja uzlabot ķermeņa pašsajūtu pēc slodzes. “Auksts ūdens var būt īsts glābiņš pēc intensīvas slodzes, palīdzot samazināt muskuļu sāpes,” viņš atzīmē.

Pozitīvi ietekmē centrālo nervu sistēmu

Gārdners apgalvo, ka ledus vannas var stiprināt cilvēka centrālo nervu sistēmu, palīdzot viņam labāk aizmigt, ļaujot no rīta justies svaigam un atjaunotam. Turklāt tas var pozitīvi ietekmēt cilvēka reakcijas laiku un var uzlabot rezultātus sprādzienbīstamā spēka treniņā.

Iekaisuma sāpes samazinās

Pēc Džeja teiktā, auksts ūdens var samazināt vietējo iekaisuma reakciju pēc fiziskās aktivitātes, kas atvieglo atveseļošanos.

Samazina siltuma efektu

Pēc ledus vannas ķermeņa temperatūra nedaudz pazeminās. Pirms ilga treniņa augstā temperatūrā vai mitrā laikā ledus vanna var pazemināt ķermeņa temperatūru un tādējādi palīdzēt uzlabot fizisko sniegumu.

Stiprina klejotāja nervu

Profesionāli sporta speciālisti atzīmē, ka viena no ledus vannu priekšrocībām ir spēja trenēt klejotājnervu, kam ir liela nozīme stresa reakciju vadīšanā. Vagusa nervs ir cieši saistīts ar mūsu spēju tikt galā ar stresu, tāpēc šāda veida apmācība var būt ļoti izdevīga.

Shopping Cart
Scroll to Top